Nadiia Moroz-Olshanska

Edycja 2022
Fundacja Widowisk Masowych, organizator Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego „Wschód-Zachód”.

Współzałożycielka przedsiębiorstwa społecznego Kawiarnio-księgarnia NIĆ w Krakowie. Absolwentka studiów podyplomowych dyplomacji kulturowej na UJ. Ukończyła studia magisterskie na Krakowskiej Akademia im. A. F. Modrzewskiego i Akademii Ignatianum w Krakowie ze specjalnością dialog międzykulturowy na kierunku kulturoznawstwo. Absolwentka Krymskiego Uniwersytetu Kultury, Sztuki i Turystyki na kierunku reżyser widowisk masowych i świąt. Ma także wykształcenie pedagogiczne.

Założycielka Młodzieżowego teatru-studia „I po wsiomu!” (Połtawa, Ukraina). Uczestniczka i moderatorka spotkań i warsztatów Platformy Współpracy na rzecz Integracji (Warszawa, Polska). Założycielka i dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego „Wschód-Zachód”.

Reżyserka grupy polsko-ukraińskiej teatralnej „RAZEM” studentów Akademii Ignatianum w Krakowie. Moderatorka panelu „Wspólnie zaangażowani” w ramach konferencji TASKFORCOME w Krakowie. Koordynatorka projektów, takich jak: Pokazy Filmów Ukraińskich w Krakowie, Spotkanie z literaturą ukraińską "CzytaMY" w Krakowie, Opowiedz swoją historię migracji poprzez sztukę, Art-Piknik w Krakowie oraz wiele innych. W 2019 i 2020 roku nominowana do nagrody Ambasador Wielokulturowości Miasta Krakowa.